Fenntarthatósági hét 2017

Iskolánkban 2017. április 24-28. között került sor a Fenntarthatóság-környezettudatosság Témahét megrendezésére, alsó és felső tagozaton.
Alsó tagozaton a „Cseppben a tenger” modulvázlat alapján a tanító nénik a gyermekekkel a víz fontosságáról, a víz pazarlásáról és helyes felhasználásáról beszélgettek, majd plakátokat és vízlábnyomokat készítettek a víztakarékosság jegyében. Testnevelésóra keretén belül a tanulók csapatokban – mocsárjárás, jégfogó, globális felmelegedés – játékokat játszottak. Majd a modul zárásaként az osztályok egy óriási esőcseppé álltak össze.
Felső tagozaton a „Táplálkozz tudatosan” modulvázlat szerint egy – 2033-as Mars expedíció létfenntartását készítették elő beszélgetéseik során. Az egészségtudatos életmódról, a helyes táplálkozás és a vitaminok fontosságáról beszélgettek. Vitaminokról tesztet, az egészséges táplálkozással kapcsolatban pedig keresztrejtvényt töltöttek ki.