TÁMOP 3.1.5. pályázat

ujmagyarorszag eu

“Pedagógusképzések”

(a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben)

Projekt neve:  “Pedagógusképzésekkel a XXI. század oktatásáért”

Projekt leírása:
A pályázat célja az oktatás hatékonyságának, eredményességének javítása, a pedagógiai kultúra korszerűsítése az új módszerek és eszközök használatának széleskörű megismertetésével és elterjesztésével. A hagyományos pedagógusszerepek megváltozása, az új tanítási és tanulási módszerek megjelenése nagy kihívást jelentenek a pedagógusok és az oktatók számára. Az új körülményekhez való gyors alkalmazkodáshoz, az oktatás színvonalának emeléséhez, és az oktatási szolgáltatások széleskörű bevezetéséhez a pedagógusok kiterjedt és intenzív módszertani és szakmai fejlesztésére, felkészítésére van szükség. A pályázati konstrukció lehetővé teszi a fejlesztéseket megerősítő képzések támogatását a felsőoktatás rendszerében.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Kedvezményezett:

Dunaföldvár-Bölcske-Madocsa Mikrotérségi Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Gimnázium és Szakiskola

Cím: 7020, Dunaföldvár Templom u. 9.
Tel/fax: 06-75/676-877
E-mail: beszedesj@gmail.com     Honlap: www.dbmiskolak.hu

Közreműködő szervezet:

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.

Cím: 1134, Budapest Wesselényi u. 20-22.
Tel.: 06-1/273-4250
E-mail: eutamogatas@esza.hu     Honlap: www.esza.hu

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

Cím: 1077, Budapest Váci u. 45.
Tel.: 06-40-638-638 (474-9180)
Honlapok: www.nfu.hu
www.nfu.hu/eugyfelszolgalat

A projekt megvalósítási szakasza: 2010.08.01 – 2012.09.30.

A pályázatban elnyert támogatás összege: 16 073 877 Ft

tamop315tabla

Eredményesen zárult intézményünkben a TÁMOP 3.1.5-09/A-2-2010-0339 pályázat megvalósítási szakasza.

A projektben résztvevő pedagógusok:

1. Csányiné Varga Mónika
D-B-M MONI Beszédes József Általános Iskola Tagintézmény Dunaföldvár

2. Szakácsné Farkas Éva
D-B-M MONI Beszédes József Általános Iskola Tagintézmény Dunaföldvár

3. Sulákné Bernáth Gabriella
D-B-M MONI Kegyes József Általános Iskola és Óvoda Tagintézmény Bölcske

4. Pálfi Anita
D-B-M MONI Madocsai Általános Iskola Tagintézmény Madocsa

5. Horváth Zsolt
D-B-M MONI Magyar László Gimnázium és Szakiskola Tagintézmény Dunaföldvár

A pályázatban résztvevő pedagógusok az alábbi képzésekben vettek részt:

Pedagógus
neve
Választott képzésA képzés helyszíneVégzettségA képzés
időtartama
Pszichológiai kar
Budapest
4 félév

Az öt pedagógus közül Pálfi Anita és Horváth Zsolt 2010. júniusában befejezték a képzésüket, a tanult ismereteket mindennapi munkájukban hasznosítják.
Pálfi Anita angol nyelvet tanít a Madocsai Általános Iskola Tagintézmény 4-6. osztályaiban, Horváth Zsolt pedig Dunaföldváron, a Magyar László Gimnázium és Szakiskola Tagintézmény gimnáziumi és szakiskolai tanulóit segíti tanulmányi munkájukban és a pályaválasztásban.
A 2011/2012. tanév végén a többi pedagógus is befejezte a képzést, korszerű, új ismeretekkel gazdagodva.
Csányiné Varga Mónika és Szakácsné Farkas Éva a gyermekek személyiségfejlődéséről, a tanulási képességek vizsgálatáról, az értelmi fejlődés mérésének eljárásairól, az iskolai tanulást befolyásoló tényezőkről tanultakat alkalmazzák a gyerekekkel való foglalkozás során. A legfontosabb, leghasznosabb ismereteket kollégáiknak is átadják.
Sulákné Bernáth Gabriella a vezetői feladatok szakszerű ellátásához szükséges új elméleti és gyakorlati ismeretekkel segíti az iskolavezetés munkáját.

A projekt megvalósítása 2012. november 30-án fejeződött be, a fenntartási időszak 2015. december 1-ig tart.
A pedagógusok a projekt zárásakor tanulmányt készítettek, amelyben összefoglalták a képzésről szerzett tapasztalataikat és meghatározták, hogy milyen módon képzelik el a tudásuk hasznosulását az intézmény szakmai munkájában, három tanéves időkeretben.
A szakmai tervben szerepelnek: bemutató órák szervezése, az új módszertan szerint megtartott tanórák, tanórán kívüli tevékenységek szervezése, új intézményi programokban való részvétel, nevelési tevékenységek, pályaválasztási tanácsadás.