Felsős magyar eredmények 2015-2016


Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Kárpát-medencei döntő:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Stingli József a Simonyi Zsigmond
helyesírási verseny
Kárpát-medencei döntőjében

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
           Stingli József, a verseny győztese

simonyi-megyei
Józsi átveszi jutalmát a megyei díjátadón a Garay János Gimnáziumban.
Gratulálunk, az egész iskolának nagy dicsőséget szerzett!
A hatodikosok közül Józsi a legjobb helyesíró a Kárpát-medencében!



Arany János anyanyelvi verseny:
IMG_0063
Az Arany János anyanyelvi verseny országos döntőjét Budapesten
a Műszaki Egyetem központi épületében rendezték meg:

2. helyezett   Stingli József
4. helyezett   Sebestyén László


Felkészítőjük: Dr. Csuporné Suplicz Andrea
Gratulálunk!

NyelvÉSZ verseny országos döntő:
IMG_0097
NyelvÉSZ verseny országos döntőjén 2. helyezést ért el Stingli József.
Felkészítő: Dr. Csuporné Suplicz Andrea
Gratulálunk!

tudásbajnokság2016. április 15-én mérhették össze tudásukat azok a tanulók, akik vállalták a TUDÁSBAJNOKSÁG megyei döntőjén való részvételt. A versenyt Szekszárdon, a Dienes Valéria Általános Iskolában rendezték meg. Iskolánk tanulói nagyon szép eredményeket értek el.


Anyanyelv

1. Stingli József 6.b (Dr. Csuporné)
2. Sebestyén László 5.c (Dr. Csuporné)
9. Magyari Virág 6.b (Dr. Csuporné)
9. Stingli Zsuzsanna 2.b (Götzingerné)
20. Tóth Kristóf 4.a (Lengyel J.)
23. Stingli Péter 4.a (Lengyel J.)
25. Fazekas Attila 3.c (Hegedűsné)

Matematika

1. Stingli József 6.b (Horváthné)
2. Sebestyén László 5.c (Horváthné)
17. Lesnyik Milán 3.c (Somogyiné)
18. Fazekas Attila 3.c (Somogyiné)

Környezetismeret

1. Szabó Márton 4.a (Béresné)
3. Stingli Péter 4.a (Béresné)

Irodalom,szövegértés

2. Farkas Áron 3.a (Néveryné)
3. Fazekas Attila 3.c (Hegedűsné)
3. Stingli Zsuzsanna 2.b (Götzingerné)

Gratulálunk minden versenyzőnek, különösen a helyezést elért tanulóinknak és leginkább az 1. helyezést elérteknek, akik május 28-án képviselhetik Tolna megyét, az országos döntőn, Szegeden. Sok sikert!



nyelvesznyelvÉSZ
megyei forduló eredményei

2016. március 18-án írhatták az iskolai versenyen továbbjutott tanulók a
Bendegúz nyelvÉSZ verseny megyei fordulóját Szekszárdon, a Dienes Valéria
Általános Iskolában. Megyei döntőbe jutott diákjaink szép eredményekkel
tértek haza:

1. helyezett
Stingli József
6.b
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

4. helyezett
Sebestyén László
5.c
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

4. helyezett
Szabó Márton
4.a
Lengyel Judit

5. helyezett
Duschnig Anna
6.a
Németh Edina



Linka Zágon
5.b
Kőbányainé Szávolovits Ágnes

Sörös Ramóna
5.d
Kőbányainé Szávolovits Ágnes


Csepeli Dalma
4.a
Lengyel Judit

Stingli Péter
4.a
Lengyel Judit


Gratulálunk nekik és felkészítőiknek!
Az országos döntőhöz eredményes felkészülést és sok sikert kívánunk
Stingli Józsefnek!



petofis
XXV. SOLTI TAVASZI NAPOK
keretében megrendezett
Duna-melléki Petőfi szavalóverseny

2016. március 8-án rendezte meg e rangos versenyt a Vécsey Károly
Művelődési Ház, mellyel a 193 éve született, világszerte ismert és elismert
költőnk, Petőfi Sándor munkássága előtt fejezték ki tiszteletüket.
A versenyen 39 tanuló vett részt a meghívott iskolákból, Dunaföldvár,
Dunavecse, Harta és Solt településekről.

A zsűri elnöke: Gregor Bernadett színművész volt.

A következő eredmények születtek:

3-4. osztály
2. helyezett:  Tóth Kristóf   4.a   Lengyel Judit
Különdíjas:  Sűrű Sára   3.a   Néveryné Bogár Mária

5-6. osztály
2. helyezett:  Fafka Júlia   6.b   Dr. Csuporné Suplicz Andrea

Emléklapot kaptak:
Pásztor Júlia   4.b   Gallai Imréné
Csupor Marcell   7.a   Sűrűné Győri Judit

GRATULÁLUNK!

03_Petofi_szavalo_2016 01_Petofi_szavalo_2016
Bal oldali képen: A versenyzők csoportképe
Jobb oldali képen: Fafka Júlia, Sűrű Sára, Gregor Bernadett, Csupor Marcell
02_Petofi_szavalo_2016
Tóth Kristóf, Gregor Bernadett, Pásztor Júlia




nyelvesznyelvÉSZ
nyelvőrségben Bendegúzzal
2016. február 12-én zajlott a Bendegúz nyelvÉSZ verseny iskolai fordulója.
Iskolánkban kicsiny, de lelkes csapat készült a versenyre. Az eredmények
magukért beszélnek, a 13 tanulóból 8 bejutott a megyei döntőbe.
Akik képviselhetik iskolánkat márc. 18-án, Szekszárdon, a megyei döntőn:

Duschnig Anna
6.a
Németh Edina

Stingli József
6.b
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

Linka Zágon
5.b
Kőbányainé Szávolovits Ágnes

Sebestyén László
5.c
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

Sörös Ramóna
5.d
Kőbányainé Szávolovits Ágnes


Csepeli Dalma
4.a
Lengyel Judit

Stingli Péter
4.a
Lengyel Judit

Szabó Márton
4.a
Lengyel Judit



Gratulálunk nekik és felkészítőiknek!
A megyei versenyhez pedig sok sikert kívánunk!


Akiknek most nem úgy sikerült, mint szerették volna, jövőre újra megpróbálhatják.
Mindenképp dicséret illeti őket is a felkészülésért, s mert vállalták a megmérettetést:

Schnell Fruzsina
3.a
Néveryné Bogár Mária

Keringer Ádám
3.b
Baksay Erika

Szécsi Dorottya
3.b
Baksay Erika

Hegedüs Dávid
3.c
Hegedűsné Katona Klára

Nagy József
3.c
Hegedűsné Katona Klára



Bolyai Anyanyelvi csapatverseny országos döntőjén II. helyezést ért:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
balról: Fafka Júlia, Regensburger Ervin,
Noszkó Dóra, Stingli József

Felkészítőjük: Dr. Csuporné Suplicz Andrea



Beszédes-szavalóverseny

Arany minősítést kaptak:
Ruff Mónika 8.a
Csupor Marcell 7.a
Mendi Milán 7.b
György Anna 6.b
Fafka Júlia 6.b
Regensburger Ervin 6.b
Nagy Vivien 5.a
Ezüst minősítést kaptak:
Pápa Anett 8.b
Stingli József 6.b
Vizi Nikolett 6.b
Kovács Kincső 6.a
Linger Dorina 5.d
Sörös Ramóna 5.d
Sebestyén László 5.c
Bognár Annamária 5.b
Varga Barbara 5.b
Zádori Barna 5.a
beszédes szavaló
balról: Csupor Marcell,Nagy Vivien,György Anna,Fafka Júlia,Ruff Mónika,Regensburger Ervin
beszédes szavaló1      beszédes szavaló2
Bal oldali képen Stingli József a verseny különdíjasa.
Jobb oldali képen Mendi Milán aki a várdombi
Weöres Sándor versmondó emlékversenyen is I. helyezést ért el.

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai forduló

8. évfolyam
I. helyezés: Bagics Márk 8.c
II. helyezés: Moró Laura 8.c
III. helyezés: Rusznyák István 8.b

7. évfolyam
I. helyezés: Bencze Liza 7.a
II. helyezés: Csupor Marcell 7.a
III. helyezés: Telkes István 7.a
IV. helyezés: Kőmíves Vivien 7.c
V. helyezés: Lakatos Norbert 7.b
VI. helyezés: Emődi Tibor 7.b
VII. helyezés: Cziczinger Fanni 7.c

6. évfolyam
I. helyezés: Stingli József 6.b
II. helyezés: Duschnig Anna 6.a, Regensburger Ervin 6.b
III. helyezés: Magyari Virág 6.b
IV. helyezés: Gema Csanád 6.a

5. évfolyam
I. helyezés: Sebestyén László 5.c
II. helyezés: Szilasi Szonja 5.a
III. helyezés: Sörös Ramóna 5.d
IV. helyezés: Linger Dorina 5.d, Terelmes Márton 5.d
V. helyezés: Kiss Bence 5.c
VI. helyezés: Révész Patrik 5.d

Szép magyar beszéd verseny eredményei:

7.- 8. évfolyamon:
I. helyezés: Csupor Marcell
II. helyezés: Ruff Mónika
III. helyezés: Nyári Dorina

5.-6. évfolyamon:
I. helyezés: Szilasi Szonja
II. helyezés: Sebestyén László
III. helyezés: Stingli József