Alsós magyar eredmények 2018-2019


2018. október 15-én rendezett 22. Regélő Paksi Mesemondón sikeresen szerepeltek iskolánk tanulói.

Arany minősítést kapott:
Bálint Fanni 3.a, Kövesdi Kata 3.a

Ezüst minősítést kaptak:
Juhász Dávid 8.d, Pápa Ákos 7.a, Hegedüs Fanni 3.c

Közönségdíjas lett: Bálint Fanni

Felkészítő tanárok:
Kőbányainé Szávolovits Ágnes, Tóthné Mészáros Tímea, Lengyel Judit

Gratulálunk a gyermekeknek és szüleiknek!


2018. november 19-én tizennegyedik alkalommal tartották meg a Ki mit tud? elnevezésű tehetségkutatót a Csengey Dénes Kulturális Központban. A rendezvényre mintegy háromszáz gyermek és fiatal jelentkezett, akik több kategóriában mérettették meg magukat rangos szakmai zsűrik előtt.

Iskolánkat Kövesdi Kata 3.a osztályos tanuló képviselte.

Mesemondás kategória, alsó tagozatos korcsoportban

Kövesdi Kata bronz minősítést ért el.

Felkészítő pedagógusa: Lengyel Judit

Gratulálunk Katának és Judit néninek!


Dunaföldvár, 2018. november 29.

3. évfolyam:
I. Stingli Tamás 3. a
II. Hegedüs Fanni 3.c
III. Boros Csenge 3.b
     Borzavári Zalán 3.a
További versenyzők:
Kmecz Karolin Alexa 3.b
Kövics Kinga 3.a
Frigyer Levente Botond 3.c
Hegedűs Ákos 3.c
Kiss DománLajos 3.a
Kiss Nóra 3.a
Szuszics Szeréna Lujza 3.c
Takács Dániel 3.b
Miklán Tamás 3.a
Simon Nikolett 3.c
Szabó Lili 3.a
Kiss Máté 3.c
Kovács Flóra 3.b

4. évfolyam:
I. Baglyas Dorka 4.c
II. Deus Daniella 4.a
    Király Klaudia 4.c
    Szabó Júlia Emma 4.a
III. Vranyák Nóra 4.c
További versenyzők:
Vajai Luca 4.a
Mráz Liliána 4.c

Várdomb-Alsónána, 2019. január 22.

A Várdomb-Alsónána Általános Iskola 30. alkalommal rendezte meg a Weöres Sándor Versmondó Emlékversenyt.
A versenyre Tolna megye 2-8. osztályos tanulói nevezhettek.
Iskolánk tanulói szép sikerekkel tértek haza:

Arany minősítés:

I. helyezés   KOVÁCS LELLE ÉVA  4.c  (Széles Lászlóné)
III. helyezés   SŰRŰ JÁNOS  5.b  (Sűrűné Győri Judit)

Ezüst minősítés:

CZOMPÓ MARCELL  3.b  (Baksay Erika)
SIMON NIKOLETT  3.c  (Tóthné Mészáros Tímea)

Bronz minősítés:

ORSÓS TIFANI  5.c  (Lovász Magdolna )

Kovács Lelle az I. helyezés megszerzésével kiérdemelte részvételét a tavasszal Budapesten megrendezésre kerülő Versünnepen.



Gratulálunk ügyes szavalóinknak és felkészítőiknek! Lellének sok sikert Budapesten!

2019. január 31-én rendeztük meg alsó tagozatos tanulóink számára anyanyelvi versenyünket.
 Hétfő
10.14.
Kedd
10.15.
Szerda
10.16.
Csütörtök
10.17.
Péntek
10.18.
tízóraiGyümölcs tea
Császár zsemle
Bécsi felv.
Delma
Uborka
Mars tejital
Szezámmagos zsemle
Vajkrém
Gyümölcs tea
Telj. kiőrl. kenyér
Fokhagymás szelet felv.
Delma
Zöldpaprika
Tejbegríz kakóvalGyümölcs tea
Szalámikrém
Korpás zsemle
allergének1,6,71,7,11171,6,7
EbédHúsgombócleves
Székelykáposzta
gersli
Telj. kiőrl. kenyér
Tejszelet
Lebbencsleves
Zöldborsós csirkeragu
bulgur
Körte
Sütőtök krémleves
Rakott burgonya
Céklasaláta
Májgaluskaleves
Fejtett babfőzelék
Sertéspörkölt
Félbarna kenyér
Alma
Marhagulyás
Lekváros bukta
allergének1,3,6,7,91,3,6,7,101,3,6,7,101,3,6,7,91,3,6,7,9
UzsonnaTönkölyös szilvalekváros párnaTönkölyös telj. kiőrl. zsemle
Paprikás diákcsemege
Kápia paprika
Croissant
(vanília pudingos)
Tönkölyös telj. kiőrl. zsemle
Pizza szelet felv.
Zöldhagyma
Telj. kiőrl. tönkölyös kifli
Gyümölcsjoghurt
Paradicsom
allergének1,711,3,711,6,7
Felkészítő pedagógusok:
Baksay Erika 3.b, Lengyel Judit 3.a, Tóthné Mészáros Tímea 3.c, Széles Lászlóné 4.c, Végh Ferencné 4.a

Gratulálunk a versenyzőknek, köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját!

A Széchenyi István Gimnázium 27. alkalommal rendezte meg A MAGYAR KULTÚRA NAPJÁHOZ kötődően a vers-és prózamondó versenyét.

Iskolánk tanulói szép eredményekkel tértek haza Dunaújvárosból:

Kövesdi Kata 3.a – ezüst minősítés

Hegedüs Fanni 3.c – bronz minősítés

Bálint Fanni 3.a – emléklap

Felkészítő pedagógusok:
Lengyel Judit 3.a, Tóthné Mészáros Tímea 3.c

Gratulálunk a gyerekeknek! Köszönjük a pedagógusok munkáját, és a szülők segítségét!


A XXVIII. SOLTI TAVASZI NAPOK keretében március 12-én megrendezett Duna-melléki Petőfi szavalóversenyről iskolánk tanulói kiemelkedő eredményekkel tértek haza:

I.helyezett:   Simon Nikolett  3.c – Tóthné Mészáros Tímea tanítványa
Különdíjat kapott:   Keresztes Bence  3.a – Baksay Erika tanítványa
II.helyezett:   Sűrű János  5.b – Sűrűné Győri Judit tanítványa

Gratulálunk az ügyes szavalóknak, és lelkes pedagógusaiknak!

 

2019. március 22-én írhatták az iskolai versenyen továbbjutott tanulók a Bendegúz NyelvÉsz verseny megyei fordulóját Szekszárdon.
A megyei döntőbe jutott diákjaink szép eredményekkel tértek haza:

I. helyezett   Szabó Júlia  4.a   Végh Ferencné
IV. helyezett   Kovács Lelle Éva   4.c   Széles Lászlóné
VIII. helyezett   Stingli Zsuzsanna   5.b   Botka Nóra
X. helyezett   Zádori Dorina   2.b   Néveryné Bogár Mária
X. helyezett   Stingli Tamás   3.a   Lengyel Judit
középmezőnyben végzett:  Szűcs Hanna   2.b   Néveryné Bogár Mária

A Csizmazia Alapítvány a jövő ígéretes gyermekeiért 2019. április 6-án, nyolcadik alkalommal hirdetett országos versmondó versenyt azzal a céllal, hogy a ma élő költőkre, írókra, azok munkásságára irányítsa a fiatalok figyelmét.

A VIII. Fedorka SoseVolt VersNap országos versmondó versenyre a zsűri tagjai a Magyar Versmondók Egyesületéből érkeztek. A szakmai zsűri előtt iskolánk tanulói elismerésre méltó eredményekkel szerepeltek:

Ezüst minősítés és Reménység-díj: Bálint Fanni 3.a – Lengyel Judit
Ezüst minősítés: Kovács Lelle Éva 4.c – Széles Lászlóné
Bronz minősítés: Kövesdi Kata 3.a – Lengyel Judit
Bronz minősítés: Sűrű János 5.b – Sűrűné Győri Judit

Tanulóinknak, és felkészítő pedagógusaiknak szeretettel gratulálunk a kiemelkedő eredményhez! További sikereket kívánunk!

     


Április 10-én Szekszárdon rendezték meg a Tudásbajnokság megyei döntőjét.
Baracskai Rézi 2.a osztályos tanuló irodalom (szövegértés) tantárgyból I. helyezést ért

Június 1-én Szegeden rendezték meg a Tudásbajnokság országos döntőjét.

Baracskai Rézi 2.a osztályos tanuló irodalom (szövegértés) tantárgyból 2. helyezést ért el.
Felkészítő pedagógus: Móriczné Lengyel Margit