Alsós magyar eredmények 2015-2016

tudásbajnokság2016. április 15-én mérhették össze tudásukat azok a tanulók, akik vállalták a TUDÁSBAJNOKSÁG megyei döntőjén való részvételt. A versenyt Szekszárdon, a Dienes Valéria Általános Iskolában rendezték meg. Iskolánk tanulói nagyon szép eredményeket értek el.


Anyanyelv

1. Stingli József 6.b (Dr. Csuporné)
2. Sebestyén László 5.c (Dr. Csuporné)
9. Magyari Virág 6.b (Dr. Csuporné)
9. Stingli Zsuzsanna 2.b (Götzingerné)
20. Tóth Kristóf 4.a (Lengyel J.)
23. Stingli Péter 4.a (Lengyel J.)
25. Fazekas Attila 3.c (Hegedűsné)

Matematika

1. Stingli József 6.b (Horváthné)
2. Sebestyén László 5.c (Horváthné)
17. Lesnyik Milán 3.c (Somogyiné)
18. Fazekas Attila 3.c (Somogyiné)

Környezetismeret

1. Szabó Márton 4.a (Béresné)
3. Stingli Péter 4.a (Béresné)

Irodalom,szövegértés

2. Farkas Áron 3.a (Néveryné)
3. Fazekas Attila 3.c (Hegedűsné)
3. Stingli Zsuzsanna 2.b (Götzingerné)

Gratulálunk minden versenyzőnek, különösen a helyezést elért tanulóinknak és leginkább az 1. helyezést elérteknek, akik május 28-án képviselhetik Tolna megyét, az országos döntőn, Szegeden. Sok sikert!



nyelvesznyelvÉSZ
megyei forduló eredményei

2016. március 18-án írhatták az iskolai versenyen továbbjutott tanulók a
Bendegúz nyelvÉSZ verseny megyei fordulóját Szekszárdon, a Dienes Valéria
Általános Iskolában. Megyei döntőbe jutott diákjaink szép eredményekkel
tértek haza:

1. helyezett
Stingli József
6.b
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

4. helyezett
Sebestyén László
5.c
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

4. helyezett
Szabó Márton
4.a
Lengyel Judit

5. helyezett
Duschnig Anna
6.a
Németh Edina



Linka Zágon
5.b
Kőbányainé Szávolovits Ágnes

Sörös Ramóna
5.d
Kőbányainé Szávolovits Ágnes


Csepeli Dalma
4.a
Lengyel Judit

Stingli Péter
4.a
Lengyel Judit


Gratulálunk nekik és felkészítőiknek!
Az országos döntőhöz eredményes felkészülést és sok sikert kívánunk
Stingli Józsefnek!



petofis
XXV. SOLTI TAVASZI NAPOK
keretében megrendezett
Duna-melléki Petőfi szavalóverseny

2016. március 8-án rendezte meg e rangos versenyt a Vécsey Károly
Művelődési Ház, mellyel a 193 éve született, világszerte ismert és elismert
költőnk, Petőfi Sándor munkássága előtt fejezték ki tiszteletüket.
A versenyen 39 tanuló vett részt a meghívott iskolákból, Dunaföldvár,
Dunavecse, Harta és Solt településekről.

A zsűri elnöke: Gregor Bernadett színművész volt.

A következő eredmények születtek:

3-4. osztály
2. helyezett:  Tóth Kristóf   4.a   Lengyel Judit
Különdíjas:  Sűrű Sára   3.a   Néveryné Bogár Mária

5-6. osztály
2. helyezett:  Fafka Júlia   6.b   Dr. Csuporné Suplicz Andrea

Emléklapot kaptak:
Pásztor Júlia   4.b   Gallai Imréné
Csupor Marcell   7.a   Sűrűné Győri Judit

GRATULÁLUNK!

03_Petofi_szavalo_2016 01_Petofi_szavalo_2016
Bal oldali képen: A versenyzők csoportképe
Jobb oldali képen: Fafka Júlia, Sűrű Sára, Gregor Bernadett, Csupor Marcell
02_Petofi_szavalo_2016
Tóth Kristóf, Gregor Bernadett, Pásztor Júlia




nyelvesznyelvÉSZ
nyelvőrségben Bendegúzzal
2016. február 12-én zajlott a Bendegúz nyelvÉSZ verseny iskolai fordulója.
Iskolánkban kicsiny, de lelkes csapat készült a versenyre. Az eredmények
magukért beszélnek, a 13 tanulóból 8 bejutott a megyei döntőbe.
Akik képviselhetik iskolánkat márc. 18-án, Szekszárdon, a megyei döntőn:

Duschnig Anna
6.a
Németh Edina

Stingli József
6.b
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

Linka Zágon
5.b
Kőbányainé Szávolovits Ágnes

Sebestyén László
5.c
Dr. Csuporné Suplicz Andrea

Sörös Ramóna
5.d
Kőbányainé Szávolovits Ágnes


Csepeli Dalma
4.a
Lengyel Judit

Stingli Péter
4.a
Lengyel Judit

Szabó Márton
4.a
Lengyel Judit



Gratulálunk nekik és felkészítőiknek!
A megyei versenyhez pedig sok sikert kívánunk!


Akiknek most nem úgy sikerült, mint szerették volna, jövőre újra megpróbálhatják.
Mindenképp dicséret illeti őket is a felkészülésért, s mert vállalták a megmérettetést:

Schnell Fruzsina
3.a
Néveryné Bogár Mária

Keringer Ádám
3.b
Baksay Erika

Szécsi Dorottya
3.b
Baksay Erika

Hegedüs Dávid
3.c
Hegedűsné Katona Klára

Nagy József
3.c
Hegedűsné Katona Klára



D-B-M Nyelvész verseny:
4. évfolyam
Dunaföldvár, 2016. febr. 10.

I. hely
Tóth Kristóf
4.a
Lengyel Judit

II. hely
Stingli Péter
4.a
Lengyel Judit

III. hely
Szabó Márton
4.a
Lengyel Judit


További résztvevők:
Csepeli Dalma
4.a
Lengyel J.

Markovics Ádám
4.a
Lengyel J.

Szabó Eszter
4.b
Gallainé

Vajai Lilla
4.c
Botka N.

Juhász István Dávid
Madocsa
Boldogné

Katona Vanessza
Madocsa
Boldogné

Takács Dominika
4.b
Gallainé

Imre Diána Luca
Bölcske
Bogárné

Kovács Letícia
Bölcske
Bogárné

Horváth Tamara
4.b
Gallainé

Zászlósi Richárd András
4.c
Botka N.

Straszer Hanna
Bölcske
Bogárné

Csekő Attila
Bölcske
Bogárné

Zrínyi Andrea Krisztina
4.b
Gallainé


3. évfolyam
Dunaföldvár, 2016. febr. 10.

I. hely
Szabó Dávid
Bölcske
Gálosiné Fazekas Szilvia

II. hely
Klopcsik Kleopátra
3.a
Néveryné Bogár Mária

Zsebeházi Zsolt
3.a
Néveryné Bogár Mária

Babik Péter
Bölcske
Gálosiné Fazekas Szilvia

Laposa Márton
Madocsa
Soós Ferencné

III. hely
Bognár Krisztina
3.a
Néveryné Bogár Mária

Wolff Dominik
Bölcske
Gálosiné Fazekas Szilvia

Bán Csanád
Madocsa
Soós Ferencné


További résztvevők:
Hazai Alexa
3.a
Néveryné

Borzavári Balázs
3.b
Baksay E.

Kövesdi Csenge
3.b
Baksay E.

Hengl Mirella
3.d
Móriczné

Hegedüs Dávid
3.c
Hegedűsné

Molnár Viktória
Bölcske
Niklné

Szauer Gergő
Bölcske
Niklné

Schnell Fruzsina
3.a
Néveryné

Bogár Bence
3.b
Baksay E.

Keringer Ádám
3.b
Baksay E.

Kertész Karina
3.b
Baksay E.

Nagy József
3.c
Hegedűsné

Csesznek Réka Maja
3.d
Móriczné

Korsós Gábor
Bölcske
Niklné

Makk Zsombor
Bölcske
Niklné

Bálint Dorottya
3.d
Móriczné


alapozd meg


weöresWEÖRES SÁNDOR
VERSMONDÓ EMLÉKVERSENY
Várdomb-Alsónána Általános Iskola
A Várdomb-Alsónána Általános Iskola 27. alkalommal rendezte meg a
Weöres Sándor versmondó emlékversenyt.
A versenyre Tolna megye 2-8. osztályos tanulói nevezhettek
legfeljebb 5 perces lírai mű előadásával.
Az idei évben is versmondó versenyükkel csatlakoztak a Versünnep Alapítvány
és a Bánffy György Kulturális Szalon által meghirdetett VERSÜNNEP Fesztiválhoz.
Nevezni magyar költők verseivel (verses mesével nem) lehetett.
A verseny helyszíne a Várdombi Kultúrház volt, 2016. január 22-én.
A 2-3-4. osztályos korcsoportban iskolánkat három versmondó képviselte:

Sűrű Sára 3.a (Néveryné Marika néni)
Tóth Kristóf 4.a (Lengyel Judit néni)
Pásztor Júlia 4.b (Gallainé Margit néni)


Legsikeresebb közülük Tóth Kristóf 4.a osztályos tanuló volt,
aki 2. helyezést ért el.


Gratulálunk ügyes versmondóinknak és tanítóiknak!

versünnep            kult szalon


Névtelen

Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
     a MAGYAR KULTÚRA NAPJA alkalmából
          január 22-én idén is megrendezte
               VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENYÉT

Iskolánk 4.a osztályos tanulója, Tóth Kristóf, már
harmadik alkalommal vett részt ezen a versenyen.

Másodikosként 1., harmadikosként 2. helyezést ért el.

Az idei megmérettetésen ismét 1. helyezett lett, most egy
bukovinai székely népmesével. Kristóf profizmusát tanúsítja,
hogy ezen a napon délelőtt Várdombon egy igen nehéz verssel
2. helyezést sikerült elérnie.

Gratulálunk a szép eredményhez neki és tanító nénijének,
Lengyel Judit néninek!



lotz


próza1


próza2


szépíró