Felsős magyar eredmények 2017-2018


2018. június 15-én Szekszárdon a Garay János Gimnáziumban ünnepélyes díjkiosztón vettünk részt. Azokat a tanulókat hívták meg erre a nagyszabású rendezvényre, akik a POK által meghirdetett versenyek valamelyikén bekerült a megyei 1-3. helyezettek közé.

Iskolánkból kettő tanuló részesült ebben a kitüntetésben:
Szabó Márton Dániel 6.a – a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóján elért első helyezésért
Tóth Kristóf 6.a – a Kazinczy szépkiejtési verseny megyei fordulóján elért 3. helyezésért

Felkészítő tanáruk, Kőbányainé Szávolovits Ágnes munkáját is elismerésben részesítették. A rendezvényen részt vett tagintézmény-vezetőnk, Keresztesné Katona Mária és a díjazott tanulók szülei.

Gratulálunk a szép eredményekhez!


A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megye fordulóján:

1. helyezést ért el Szabó Márton 6.a – Kárpát-medencei döntőbe jutott
felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes

4. helyezést ért el Regensburger Ervin 8.b
felkészítő: Suplicz Andrea

9. helyezést ért el: Csepeli Dalma 6.a,Sebestyén László 7.c,Magyari Virág 8.b
12. helyezést ért el: Stingli Péter 6.a,Sörös Ramóna 7.d

Kazinczy szépkiejtési verseny megyei forduló (Szekszárd, Baka István Ált. Isk. 2018.02.15.):

5-6. osztályosok kategóriájában Tóth Kristóf 3. helyezést ért el (felk.:Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
7-8. osztályosok kategóriájában Székely Regina 8.b képviselte iskolánkat (felk.:Suplicz Andrea)

Gratulálunk versenyzőinknek!

Április 13-án Szekszárdon rendezték meg a Tudásbajnokság megyei döntőjét.
Iskolánk alsó tagozatát 7 tanuló képviselte.
Szabó Júlia 3.a osztályos tanuló környezetismeret tantárgyból első helyezést ért el, s ezzel bejutott az országos döntőbe (Szeged, 2018. május 26.).
Felkészítő pedagógus: Végh Ferencné


Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez, sok sikert kívánunk az országos fordulóban!

A megyei döntő további versenyzői:
Stingli Zsuzsanna 4.b – anyanyelv   5. hely (Götzingerné Sztanó Mária)
Stingli Tamás 2.a – matematika   7. hely (Béres Lászlóné)
Stingli Tamás 2.a – anyanyelv   8. hely (Lengyel Judit)
Sűrű János 4. b – matematika   10. hely (Radovics Gabriella)
Sörös Andrea 4. c – anyanyelv   18.hely (Stadlerné Lukács Krisztina)
Mráz Liliána 3.c – anyanyelv   21.hely (Széles Lászlóné)
Baglyas Dorka 3.c – anyanyelv   23. hely (Széles Lászlóné)

Felső tagozat versenyzői:
Szabó Márton 6.a természetismeret tantárgyból 1. helyezett – országos döntőbe jutott
Sebestyén László 7.c matematika tantárgyból 2. helyezett – országos döntőbe jutott

további eredmények:
Sebestyén László 7.c anyanyelv 3. hely
Sörös Ramóna 7.d anyanyelv 4. hely

Gratulálunk minden versenyzőnek, köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját, a szülők segítségét!

Nyelvész verseny megyei fordulóját március 23-án rendezték meg Szekszárdon.
Iskolánkból 8 tanuló jutott be a megyei fordulóba.

2.a    Stingli Tamás    2. helyezés    (felkészítő: Lengyel Judit)
3.a    Szabó Júlia    9. helyezés    (felkészítő: Végh Ferencné)
4.b    Stingli Zsuzsanna    3. helyezés    (felkészítő: Götzingerné Sztanó Mária)
6.a    Szabó Márton    2. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
6.c    Harnos Gerda    24. helyezés    (felkészítő: Botka Nóra)
6.c    Vajai Lilla    14. helyezés    (felkészítő: Botka Nóra)
7.c    Sebestyén László    3. helyezés    (felkészítő: Suplicz Andrea)
7.d    Sörös Ramóna    5. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)

Az Arany János Magyarverseny országos döntőjét március 25-én rendezték meg Budapesten.
A bejutott három tanuló szép eredményt ért el:

6.a    Stingli Péter    4. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
6.a    Szabó Márton    4. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
7.c    Sebestyén László    11. helyezés    (felkészítő: Suplicz Andrea)

Kazinczy Szépkiejtési verseny megyei fordulóját február 15-én rendezték meg:

6.a    Tóth Kristóf    3. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)

A XXVII. SOLTI TAVASZI NAPOK keretében 2018. március 14-én megrendezett Duna-melléki Petőfi szavalóversenyről iskolánk tanulói szép eredményekkel tértek haza:

1-2. osztályos kategóriában:
I. helyezett   Simon Nikolett   2.c
III. helyezett   Hegedüs Fanni   2.c
felkészítőjük: Tóthné Mészáros Tímea

3-4. osztályos kategóriában:
I. helyezett   Gungl Zolna   4.a    felkészítő: Csányiné Varga Mónika
III. helyezett   Sűrű János   4.b    felkészítő: Götzingerné Sztanó Mária

5-6. osztályos kategóriában:
II. helyezett   Tóth Kristóf   6.a     felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes

Emléklapot kapott:
Sűrű Sára 5.a, Nagy Vivien 7.b
felkészítő: Suplicz Andrea



Gratulálunk ügyes tanulóinknak és a felkészítő tanító néniknek, tanárnőknek. Köszönjük a szülők segítségét!

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium 26. alkalommal rendezte meg a magyar kultúra napjához kötődően a vers- és prózamondó versenyét.

Iskolánk tanulói szép eredményekkel tértek haza Dunaújvárosból:

Kövesdi Kata  2.a – arany minősítés
Bálint Fanni  2.a – ezüst minősítés
Simon Nikolett  2.c – ezüst minősítés
Tóth Kristóf  6.a – arany minősítés

Felkészítő pedagógusok:
Lengyel Judit (2.a)
Tóthné Mészáros Tímea (2.c)
Kőbányainé Szávolovits Ágnes (6.a)


Gratulálunk a gyerekeknek! Köszönjük a pedagógusok munkáját és a szülők segítségét!

     

Várdomb-Alsónána, 2018. január 22.
A Várdomb-Alsónána Általános Iskola 29. alkalommal rendezte meg a Weöres Sándor Versmondó Emlékversenyt.
A versenyre Tolna megye 2-8. osztályos tanulói nevezhettek.

Iskolánk tanulói szép sikerekkel tértek haza:

Arany minősítés:
Sűrű János   4.b (Götzingerné Sztanó Mária)

Ezüst minősítés:
Tóth Kristóf   6.a (Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
Gungl Zolna   4.a (Csányiné Varga Mónika)

Bronz minősítés:
Nagy Vivien   7.b (Suplicz Andrea)

Elismerő minősítés:
Simon Nikolett   2.c   (Tóthné Mészáros Tímea)

Gratulálunk ügyes versmondóinknak és felkészítőiknek!

Köszönjük a szülők segítségét, együttműködését!


Iskolai forduló dec. 13.

A zsűri döntése alapján:

az 5-6. osztályosok kategóriájában:
1. helyezett – Tóth Kristóf 6.a
2. helyezett – Stingli Péter 6.a
3. helyezett – Parallangaj Fruzsina 5.c

a 7-8. osztályosok kategóriájában:
1. helyezett – Székely Regina 8.b
2. helyezett – Bálint Nikolett 7.d
3. helyezett – Nagy Vivien 7.c

Felkészítők: Suplicz Andrea 5.c,8.b,7.c, Kőbányainé Szávolovits Ágnes 6.a,7.d

Mindkét kategória 1. helyezettje továbbjutott a megyei fordulóra! Gratulálunk!
Szurkolunk nekik febr. 15-én!

Iskolai forduló nov. 22.

Versenyzett:
Az 5. évfolyamból 12 tanuló, 6. évfolyam 6 tanuló, 7. évfolyam 2 tanuló, 8. évfolyam 2 tanuló

A megyei fordulóra 7 tanuló jutott be.
6.a osztályból: Csepeli Dalma,Stingli Péter,Szabó Márton
7.c osztályból: Sebestyén László
7.d osztályból: Sörös Ramóna
8.b osztályból: Magyari Virág,Regensburger Ervin

Felkészítők: Suplicz Andrea 7.c,8.b ,Kőbányainé Szávolovits Ágnes 6.a,7.d

Gratulálunk a gyerekeknek és felkészítőiknek!
Szurkolunk nekik márc. 3-án a megyei fordulón!

A Babits Mihály versmondó versenyt 2017. nov. 23-án rendezték meg Szekszárdon.

Korcsoportonként 1-1 tanuló nevezhetett.
Az 5-6. osztályos korcsoportból Tóth Kristóf 6.a osztályos tanuló I. helyezést ért el.
felkészítője: Kőbányainé Szávolovits Ágnes és a szülők
A 7-8. osztályos korcsoportból György Anna 8.b osztályos tanuló képviselte iskolánkat.
felkészítője: Suplicz Andrea és a szülők

Gratulálunk!
Két csapat képviselte iskolánkat:
A 4.b osztályból a “Szitavirág” csapat tagjai:
Czompó Hanna
Kulcsár Kitti
Papp Katalin
Stingli Zsuzsanna
felkészítőjük: Götzingerné Sztanó Mária
A csapat 6. helyezést ért el, ezért részt vett Pécsett az ünnepélyes díjátadón nov. 21-én.

A 6.a osztályból a “Négyesfogat” csapat tagjai:
Csepeli Dalma
Stingli Péter
Szabó Márton
Tóth Kristóf
felkészítőjük: Kőbányainé Szávolovits Ágnes
Baranya,Somogy és Tolna megye 64 csapatából a 7. helyezést érték el.

Gratulálunk a csapatoknak!



A Paksi Pákolitz István Városi Könyvtár Kincskereső Gyermekkönyvtára 2017. október 2-án
XXI. alkalommal rendezte meg a Regélő népmesemondó versenyt.
Iskolánkat az idei évben 6 tanuló képviselte.

Eredmények:
Arany minősítés és közönségdíj – Tóth Kristóf 6.a
Arany minősítés – Hegedüs Fanni 2.c
Ezüst minősítés – Bálint Fanni 2.a
Bronz minősítés – Pápa Ákos 6.a

Dicséretesen szerepeltek:
Kövesdi Kata 2.a
Stingli Tamás 2.a

Felkészítő pedagógusok:
Kőbányainé Szávolovits Ágnes tanárnő ( 6.a )
Lengyel Judit tanító néni ( 2.a )
Tóthné Mészáros Tímea tanító néni ( 2.c )



További sikereket kívánva gratulálunk a szép eredményekhez a gyerekeknek,
a szülőknek és az őket felkészítő lelkes pedagógusoknak!