Alsós magyar eredmények 2017-2018


Április 13-án Szekszárdon rendezték meg a Tudásbajnokság megyei döntőjét.
Iskolánk alsó tagozatát 7 tanuló képviselte.
Szabó Júlia 3.a osztályos tanuló környezetismeret tantárgyból első helyezést ért el, s ezzel bejutott az országos döntőbe (Szeged, 2018. május 26.).
Felkészítő pedagógus: Végh Ferencné


Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez, sok sikert kívánunk az országos fordulóban!

A megyei döntő további versenyzői:
Stingli Zsuzsanna 4.b – anyanyelv   5. hely (Götzingerné Sztanó Mária)
Stingli Tamás 2.a – matematika   7. hely (Béres Lászlóné)
Stingli Tamás 2.a – anyanyelv   8. hely (Lengyel Judit)
Sűrű János 4. b – matematika   10. hely (Radovics Gabriella)
Sörös Andrea 4. c – anyanyelv   18.hely (Stadlerné Lukács Krisztina)
Mráz Liliána 3.c – anyanyelv   21.hely (Széles Lászlóné)
Baglyas Dorka 3.c – anyanyelv   23. hely (Széles Lászlóné)

Felső tagozat versenyzői:
Szabó Márton 6.a természetismeret tantárgyból 1. helyezett – országos döntőbe jutott
Sebestyén László 7.c matematika tantárgyból 2. helyezett – országos döntőbe jutott

további eredmények:
Sebestyén László 7.c anyanyelv 3. hely
Sörös Ramóna 7.d anyanyelv 4. hely

Gratulálunk minden versenyzőnek, köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját, a szülők segítségét!

A Csizmazia Alapítvány a jövő ígéretes gyermekeiért hetedik alkalommal hirdetett országos versmondó versenyt azzal a céllal, hogy a ma élő költőkre, írókra, azok munkásságára irányítsa a fiatalok figyelmét.

Az országos versmondó versenyen nyújtott kimagasló teljesítményéért
SŰRŰ JÁNOS 4. b osztályos tanuló ezüst minősítésben részesült.

Felkészítő pedagógusa: Götzingerné Sztanó Mária

Gratulálunk mindkettőjüknek a szép eredményhez!


Március 23-24-én rendezték meg Bonyhádon a Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos döntőjét. Iskolánkat két tanuló képviselte a döntőn.

Eredményeik:
V. helyezett:    Martinkovics Márk   (felkészítő: Csányiné Varga Mónika)
VI. helyezett:    Stingli Zsuzsanna   (felkészítő: Götzingerné Sztanó Mária)

Gratulálunk a kiváló eredményekhez!


Nyelvész verseny megyei fordulóját március 23-án rendezték meg Szekszárdon.
Iskolánkból 8 tanuló jutott be a megyei fordulóba.

2.a    Stingli Tamás    2. helyezés    (felkészítő: Lengyel Judit)
3.a    Szabó Júlia    9. helyezés    (felkészítő: Végh Ferencné)
4.b    Stingli Zsuzsanna    3. helyezés    (felkészítő: Götzingerné Sztanó Mária)
6.a    Szabó Márton    2. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
6.c    Harnos Gerda    24. helyezés    (felkészítő: Botka Nóra)
6.c    Vajai Lilla    14. helyezés    (felkészítő: Botka Nóra)
7.c    Sebestyén László    3. helyezés    (felkészítő: Suplicz Andrea)
7.d    Sörös Ramóna    5. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)

Az Arany János Magyarverseny országos döntőjét március 25-én rendezték meg Budapesten.
A bejutott három tanuló szép eredményt ért el:

6.a    Stingli Péter    4. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
6.a    Szabó Márton    4. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
7.c    Sebestyén László    11. helyezés    (felkészítő: Suplicz Andrea)

Kazinczy Szépkiejtési verseny megyei fordulóját február 15-én rendezték meg:

6.a    Tóth Kristóf    3. helyezés    (felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes)

A XXVII. SOLTI TAVASZI NAPOK keretében 2018. március 14-én megrendezett Duna-melléki Petőfi szavalóversenyről iskolánk tanulói szép eredményekkel tértek haza:

1-2. osztályos kategóriában:
I. helyezett   Simon Nikolett   2.c
III. helyezett   Hegedüs Fanni   2.c
felkészítőjük: Tóthné Mészáros Tímea

3-4. osztályos kategóriában:
I. helyezett   Gungl Zolna   4.a    felkészítő: Csányiné Varga Mónika
III. helyezett   Sűrű János   4.b    felkészítő: Götzingerné Sztanó Mária

5-6. osztályos kategóriában:
II. helyezett   Tóth Kristóf   6.a     felkészítő: Kőbányainé Szávolovits Ágnes

Emléklapot kapott:
Sűrű Sára 5.a, Nagy Vivien 7.b
felkészítő: Suplicz Andrea



Gratulálunk ügyes tanulóinknak és a felkészítő tanító néniknek, tanárnőknek. Köszönjük a szülők segítségét!

2018. január 31-én rendeztük meg alsó tagozatos tanulóink számára anyanyelvi versenyünket.

Eredmények:
3. évfolyam:
I. Szabó Júlia 3. a Véghné
II. Vajai Luca 3.a Véghné
III. Baglyas Dorka, Király Klaudia 3.c Szélesné

További versenyző:
Mráz Liliána 3. c Szélesné
4. évfolyam:
I. Papp Kata 4.b Götzingerné
II. Martinkovics Márk 4.a Csányiné,
    Stingli Zsuzsanna 4.b Götzingerné
III. Ihász Bernadett 4.a Csányiné,
    Kulcsár Kitti 4.b Götzingerné
További versenyzők:
Czompó Hanna 4. b Götzingerné
Orsós Tiffani 4.c Stadlerné
Pápa Richárd 4. a Csányiné
Virág Lívia 4.a Csányiné
Almási Richárd 4. Bölcske Straszerné
Sörös Andrea 4. c Stadlernév
Nyilas Eszter 4. Bölcske Straszerné

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium 26. alkalommal rendezte meg a magyar kultúra napjához kötődően a vers- és prózamondó versenyét.

Iskolánk tanulói szép eredményekkel tértek haza Dunaújvárosból:

Kövesdi Kata  2.a – arany minősítés
Bálint Fanni  2.a – ezüst minősítés
Simon Nikolett  2.c – ezüst minősítés
Tóth Kristóf  6.a – arany minősítés

Felkészítő pedagógusok:
Lengyel Judit (2.a)
Tóthné Mészáros Tímea (2.c)
Kőbányainé Szávolovits Ágnes (6.a)


Gratulálunk a gyerekeknek! Köszönjük a pedagógusok munkáját és a szülők segítségét!

     

Várdomb-Alsónána, 2018. január 22.
A Várdomb-Alsónána Általános Iskola 29. alkalommal rendezte meg a Weöres Sándor Versmondó Emlékversenyt.
A versenyre Tolna megye 2-8. osztályos tanulói nevezhettek.

Iskolánk tanulói szép sikerekkel tértek haza:

Arany minősítés:
Sűrű János   4.b (Götzingerné Sztanó Mária)

Ezüst minősítés:
Tóth Kristóf   6.a (Kőbányainé Szávolovits Ágnes)
Gungl Zolna   4.a (Csányiné Varga Mónika)

Bronz minősítés:
Nagy Vivien   7.b (Suplicz Andrea)

Elismerő minősítés:
Simon Nikolett   2.c   (Tóthné Mészáros Tímea)

Gratulálunk ügyes versmondóinknak és felkészítőiknek!

Köszönjük a szülők segítségét, együttműködését!


Iskolai forduló dec. 13.

A zsűri döntése alapján:

az 5-6. osztályosok kategóriájában:
1. helyezett – Tóth Kristóf 6.a
2. helyezett – Stingli Péter 6.a
3. helyezett – Parallangaj Fruzsina 5.c

a 7-8. osztályosok kategóriájában:
1. helyezett – Székely Regina 8.b
2. helyezett – Bálint Nikolett 7.d
3. helyezett – Nagy Vivien 7.c

Felkészítők: Suplicz Andrea 5.c,8.b,7.c, Kőbányainé Szávolovits Ágnes 6.a,7.d

Mindkét kategória 1. helyezettje továbbjutott a megyei fordulóra! Gratulálunk!
Szurkolunk nekik febr. 15-én!

Dunaföldvár, 2017. november 29. – alsó tagozat

 Arany minősítésEzüst minősítésBronz minősítésFelkészítők:
3. évfolyamHorváth Kincső 3.b
Mráz Liliána 3.c
Csoknádi Fanni 3. c
Deus Daniella 3.a
Mazán Alma 3. b
Vajai Luca 3. a
Baglyas Dorka 3. c
Bálint Anna 3. c
Czobor Csenge 3. a
Einviller-Huli Bianka 3. c
3.a Végh Ferencné
3.b Ambrusné Miskolczi Mária
3.c Széles Lászlóné
4. évfolyamGungl Zolna 4.a
Papp Kata 4.b
Sűrű János 4.b
Einviller-Huli Dávid 4. c
Czompó Hanna 4. b
Kőszegi-Kövér Anna 4. a
Kulcsár Kitti 4.b
Stingli Zsuzsanna 4.b
Szőke Melani 4.c
Csalai Zsombor 4.b
Pápa Richárd 4. a
4.a Csányiné Varga Mónika
4. b Götzingerné Sztanó Mária
4.c Stadlerné Lukács Krisztina
Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő pedagógusoknak!

2017. november 25-én rendezték meg Pakson a XIII. Ki mit tud? tehetségkutató versenyt.
Iskolánk alsó tagozatát három második osztályos tanuló képviselte:
Hegedüs Fanni 2.c osztályos tanuló mesemondó kategóriában bronz minősítést ért el.

Dicséretesen szerepeltek:
Kövesdi Kata 2.a,
Simon Nikolett 2.c osztályos tanulóink.



Felkészítő pedagógusok:
Tóthné Mészáros Tímea ( 2.c )
Lengyel Judit ( 2.a )

Gratulálunk a gyerekeknek! Köszönjük a pedagógusok munkáját, és a szülők segítségét!

Iskolai forduló
Dunaföldvár, 2017. november 23.

1. Martinkovics Márk 4.a
2. Stingli Zsuzsanna 4.b
3. Kulcsár Kitti 4.b
4. Papp Kata 4.b
5. Pápa Richárd 4.a
6. Ihász Bernadett 4.a

A megyei válogatóra mind a 6 tanuló feladatlapját elküldhettük.
A pontszámok összesítése után Martinkovics Márk, Stingli Zsuzsanna, Kulcsár Kitti kaptak meghívást a megyei fordulóba, melynek időpontja: 2018. január 25-e.

Felkészítő pedagógusok: Götzingerné Sztanó Mária – 4.b , Csányiné Varga Mónika – 4. a

Gratulálunk az ügyes tanulóknak!
A megyei fordulóba továbbjutott tanulóknak jó versenyzést, sok sikert kívánunk!

Két csapat képviselte iskolánkat:
A 4.b osztályból a “Szitavirág” csapat tagjai:
Czompó Hanna
Kulcsár Kitti
Papp Katalin
Stingli Zsuzsanna
felkészítőjük: Götzingerné Sztanó Mária
A csapat 6. helyezést ért el, ezért részt vett Pécsett az ünnepélyes díjátadón nov. 21-én.

A 6.a osztályból a “Négyesfogat” csapat tagjai:
Csepeli Dalma
Stingli Péter
Szabó Márton
Tóth Kristóf
felkészítőjük: Kőbányainé Szávolovits Ágnes
Baranya,Somogy és Tolna megye 64 csapatából a 7. helyezést érték el.

Gratulálunk a csapatoknak!



A Paksi Pákolitz István Városi Könyvtár Kincskereső Gyermekkönyvtára 2017. október 2-án
XXI. alkalommal rendezte meg a Regélő népmesemondó versenyt.
Iskolánkat az idei évben 6 tanuló képviselte.

Eredmények:
Arany minősítés és közönségdíj – Tóth Kristóf 6.a
Arany minősítés – Hegedüs Fanni 2.c
Ezüst minősítés – Bálint Fanni 2.a
Bronz minősítés – Pápa Ákos 6.a

Dicséretesen szerepeltek:
Kövesdi Kata 2.a
Stingli Tamás 2.a

Felkészítő pedagógusok:
Kőbányainé Szávolovits Ágnes tanárnő ( 6.a )
Lengyel Judit tanító néni ( 2.a )
Tóthné Mészáros Tímea tanító néni ( 2.c )



További sikereket kívánva gratulálunk a szép eredményekhez a gyerekeknek,
a szülőknek és az őket felkészítő lelkes pedagógusoknak!